Hliníková okna a dveře – výhody, nevýhody a cenu musíte znát!

Nadčasové hliníkové systémy jsou spíše výsadou administrativních budov, protože podtrhují jejich reprezentativní vzhled. Nicméně sednou jako ulité i moderním rodinným domkům. O jejich eleganci a dlouhé životnosti nelze pochybovat.

Proč zrovna hliník v oknech?

Každý moc dobře ví, že hliník vede dobře teplo, což je jeho nespornou výhodou. V hliníkových oknech není však jen tento prvek, ale také další izolační vrstvy. Hliníková okna jsou cenově náročnější. Není divu. Tento prvek není možné jen tak najít anebo získat z rudy. Někdy jsou hliníkové systémy na paškálu kvůli horším izolačním vlastnostem, ale u nejmodernějších rámů jsou tyto vlastnosti srovnatelné s dřevem a plastem. Vše má své pro a proti.

Hliníkové okno

Moderní dům v luxusu

Lidé, kteří prahnou po bydlení v moderním kabátku, si hliníkové dveře a okna zamilují na první pohled. Rámy systémů jsou dokonalé do posledního detailu. Zapomeňte na silné nevzhledné rámy a potěšte své oko štíhlou a elegantní siluetou. Plánujete-li okna větších rozměrů, je pro vás hliník absolutní jednička. Velkoplošná okna z hliníku perfektně drží a ani po mnoha letech se nic nemění. Nesmíme zapomenout na odolnost, snadnou údržbu, trvanlivost, nízkou hmotnost a bezpečnost. Díky tenčím rámům se dostane do místnosti mnohem více denního světla, což je například při práci neocenitelné. Rozhodně musíme zmínit i to, že je hliník ekologický materiál a lze ho recyklovat. Pořiďte si hliníkové systémy v jakékoliv barvě. Výběr odstínů je pestrý jako malířova paleta.

Když je v domě málo denního světla

Pomocí hliníkových oken a dveří se dostane do budovy více denního světla. Nicméně to někdy nestačí. V tomto ohledu přijdou vhod světlovody. Je to vlastně způsob střešního osvětlení, které umí dostat denní světlo do míst, kde nejsou okna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno