Nadčasové hliníkové systémy jsou spíše výsadou administrativních budov, protože podtrhují jejich reprezentativní vzhled. Nicméně sednou jako ulité i moderním rodinným domkům. O jejich eleganci a dlouhé životnosti nelze pochybovat.

Proč zrovna hliník v oknech?

Každý moc dobře ví, že hliník vede dobře teplo, což je jeho nespornou výhodou. V hliníkových oknech není však jen tento prvek, ale také další izolační vrstvy. Hliníková okna jsou cenově náročnější. Není divu. Tento prvek není možné jen tak najít anebo získat z rudy. Někdy jsou hliníkové systémy na paškálu kvůli horším izolačním vlastnostem, ale u nejmodernějších rámů jsou tyto vlastnosti srovnatelné s dřevem a plastem. Vše má své pro a proti.

Hliníkové okno

Moderní dům v luxusu

Lidé, kteří prahnou po bydlení v moderním kabátku, si hliníkové dveře a okna zamilují na první pohled. Rámy systémů jsou dokonalé do posledního detailu. Zapomeňte na silné nevzhledné rámy a potěšte své oko štíhlou a elegantní siluetou. Plánujete-li okna větších rozměrů, je pro vás hliník absolutní jednička. Velkoplošná okna z hliníku perfektně drží a ani po mnoha letech se nic nemění. Nesmíme zapomenout na odolnost, snadnou údržbu, trvanlivost, nízkou hmotnost a bezpečnost. Díky tenčím rámům se dostane do místnosti mnohem více denního světla, což je například při práci neocenitelné. Rozhodně musíme zmínit i to, že je hliník ekologický materiál a lze ho recyklovat. Pořiďte si hliníkové systémy v jakékoliv barvě. Výběr odstínů je pestrý jako malířova paleta.

Když je v domě málo denního světla

Pomocí hliníkových oken a dveří se dostane do budovy více denního světla. Nicméně to někdy nestačí. V tomto ohledu přijdou vhod světlovody. Je to vlastně způsob střešního osvětlení, které umí dostat denní světlo do míst, kde nejsou okna.

Další články z rubriky

Diskuze, vaše zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.