Expresní výkup nemovitostí – kdy ano a kdy raději ne?

Spěcháte na prodej bytu či domu? Počítejte s tím, že přijdete až o deset procent z ceny nemovitosti! Za jistých okolností ovšem i na tomto rychlém obchodu můžete vydělat!

Standardní prodej bytu v průměru vyžaduje čtvrt roku, prodej domu dvojnásobek. Chcete-li za svou nemovitost získat maximální možnou cenu, rozhodně se vyplatí posečkat. Jiné termíny se váží k tzv. expresnímu výkupu nemovitosti, kterému se také říká výkup nemovitosti za hotové, kdy se se svými penězi můžete setkat i do druhého dne. Počítejte ovšem s tím, že budete nuceni výrazně slevit. To se vám přirozeně v některých případech může i vyplatit.

Prodejte a investujte!

K expresnímu prodeji nemovitosti prodávající nutí různé okolnosti. Většinou se jedná o finanční tíseň a dluhy. Nejenom však ty. K těmto prodejům nemovitostí se však uchyluje i řada podnikatelů. Peníze, které z prodeje nemovitosti rychle získají, stejně rychle investují. A tím pádem i rychle vydělají. Mnohdy více, než je těch deset procent, která ztratí.

Nemovitost

Výkup versus prodej

Prodej nemovitostí skrz realitní kancelář má svůj pevně daný postup, který začíná vypracováním odhadu nemovitosti, její prezentací na realitních serverech, následuje její prezentace potenciálním zájemcům, domluvení ceny, podepsání kupní smlouvy, uložení peněz do zástavy, návrh na vklad do katastru nemovitosti, zaplacení daně z prodeje nemovitosti atd. Na rozdíl od výkupu nemovitostí za hotové, v rámci něhož se v podstatě “jen a pouze“ nemovitost převádí do vlastnictví firmy, která se výkupem nemovitostí zabývá. To sice šetří čas a starosti, ale nikoliv peníze.

90 % z ceny nemovitosti do druhého dne

Firma, která od vás nemovitost rychle odkoupí, si ji pak sama dále prodává. V podstatě jde s kůží na trh, protože si nemůže být zcela jista, kdy ji a zda vůbec prodá. A toto riziko samozřejmě něco stojí, většinou oněch zmíněných deset procent z ceny nemovitosti. Renomovaná realitní kancelář Maxima při expresním výkupu nemovitosti například prodejcům nabízí 90 % z její aktuální tržní ceny. Jste ochotni tuto cenu akceptovat? Pak doporučujeme navštívit přímo expresní portál kanceláře, kde se setkáte s podrobnými informacemi.

Zdroj: https://www.maxima.cz/blog/vykup-nemovitosti-vykup-domu-a-bytu-za-hotove/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno