Dodatečné zateplení podkroví

Plánujete z dosud nevyužívaného podkroví udělat krásnou obytnou místnost? Nebo vás trápí tepelné úniky střechou a stropem nezatepleného podkroví? V obou těchto případech je vhodným krokem dodatečná izolace podkrovních prostor. Důležité je vědět, jak postupovat, jak vybrat správné technologie a které části zateplení podkroví jsou nejdůležitější.

Nejprve vše promyslete, naplánujte a vyberte druhy zateplení

Zateplení podkroví rozhodně není jednoduchým stavebním krokem. Podcenění správné volby materiálu a technologie by se mohlo vymstít. Různé technologie a materiály mají totiž různou účinnost. Při nesprávném výběru by tepelně-izolační účinky nemusely být dokonalé. Úspory na vytápění tím pádem nebudou tak vysoké, jak byste potřebovali. Důležité je zateplení podlahy, vnitřních stěn a střechy.

Jak správně zateplit vnitřní stěny a střechy

Vnitřní stěny v podkrovních prostorách z velké části tvoří samotná konstrukce střechy a jen malé procento rovných stěn. Zateplení vnitřních stěn a střech může být provedeno mnoha různými způsoby a záleží na stavu konstrukce a také na druhu materiálu. Pokud trámy na střeše nejsou zakryty, můžeme mezery mezi nimi vyplnit deskovými materiály nebo izolací v rolích. Nejčastěji se využívá polystyren nebo minerální izolace a pak je teprve zakrýt. Pokud již trámy zakryty jsou, můžete využít jinou technologii. Té stačí pouze vytvořit malé otvory v zákrytu trámů a mezeru mezi nimi vyplnit foukanou izolací.

Jak zateplit podlahy?

Při zateplení stropu neboli podlahy v podkroví, můžete využít totožné materiály a technologie, jako v případě zateplení střech. Zateplení podlahy bývá ovšem problematické s mnoha rizikovými místy. Ty jsou náchylné především na vznik tepelných mostů. Více doporučovaným řešením je v současnosti zateplení pomocí foukané minerální izolace. Ta vytváří souvislou vrstvu izolačního materiálu a brání vzniku tepelných mostů.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno