Chcete čisté koberce?

Toužíte po absolutní čistotě vašeho domova a máte rádi, když je vše na svém místě a perfektně čisté? Jistě víte, že zejména u podlah je dosažení dokonalého výsledku velmi složité. Jedná se o nejvíce namáhanou součást každé domácnosti. Hladké podlahy, jako dlažby, linoleum nebo plovoucí podlahy se udržují poměrně snadno. Složitější je údržba koberců. Jak o ně správně pečovat, aby vydržely co nejdéle v nejlepší kondici?

Klasický vysavač je dobrý na běžné čištění

Největším problémem u koberců je fakt, že při chození po nich se nečistoty našlapou až dovnitř jednotlivých vláken. Hladké podlahy stačí zamést a vytřít, prach se nikam neusazuje. Domácí vysavač se postará jen o prach na povrchu, nikoliv ve struktuře jednotlivých vláken. Pro dokonalý výsledek nemají potřebný výkon. Přijde vám, že barva koberce bledne? I to je výsledek zašlapaného prachu. Kvalitní čištění koberců si dokáže poradit i se zašlapaným prachem.

Vysávání

Na kolena a drhnout, nebo nechat práci na odbornících

Vyčištění koberce vlastními silami tak, aby byl výsledek dokonalý, je obrovská dřina. Existují různé metody a možnosti, jak vyčistit jen skvrny. Jestliže máte na koberci jen malé skvrny a chcete je účinně odstranit, prohlédněte si tyto 4 tipy, jak na to. Samozřejmě v drogerii najdete desítky prostředků ve formě gelů, krémů, roztoků a prášků, které jsou určeny pro čištění a rozjasnění koberce. Tyto prostředky se musí pracně roztírat do koberce kartáčem, což je fyzicky i časově náročné. Vyčištění celé místnosti by zabralo i několik hodin. Na vyčištění celé plochy je nejlepší volbou strojové čištění koberců pomocí profesionální techniky.

Strojové čištění

Profesionálové s kvalitní technikou zvládnou dokonalý výsledek

Rozhodně není ostuda, když se pro čištění koberců obrátíte na profesionály. Specializované společnosti na strojové čištění koberců využívají špičkovou čistící techniku, která dokáže vyčistit vlákna hloubkově. Díky zkušenostem v této oblasti profesionálové vědí, jakou péči si koberec zaslouží. Každý koberec je originál a vyžaduje odlišný způsob čištění tak, aby byl výsledek dokonalý a nedošlo k poškození podlahy. Odborníka na čištění podlah najdete na www.uklidplecity.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno