Češi staví svépomocí rádi, ale řemeslníci nouzi o práci nemají

Sníte o vlastním bydlení a napadlo vás, že ušetříte nemalou částku stavbou svépomocí? Pokud jste šikovní a zvládáte všechny základní stavební práce, není důvod se přeplácet. Máte-li chuť pracovat a nevadí-li vám, že na stavbě strávíte spoustu času, směle do toho. Stavba domu svépomocí je v posledních letech opět v centru pozornosti. Přesto se však bez některých odborníků neobejdete.

Proč stavba svépomocí zažívá boom?

Domy na klíč jsou pro lidi s průměrným příjmem příliš drahé. Chuť do stavby zároveň umocňují předchozí negativní zkušenosti s nekvalifikovanými řemeslníky a stavebními firmami. Odborníci z řemeslnického cechu EKOMPLEX mají takových zákazníků rok od roku více. Většinu práce sice oddřou sami, ale na specializované činnosti si musí pozvat profesionály. Topenáři, plynaři a vodaři Zlín tak rozhodně nemají o práci nouzi.

Vodař

Každoročně se v České republice postaví tisíce domů svépomocí a počet průběžně stoupá. Topenáři Zlín odhadují, že většina lidí nakonec dokončí stavbu do dvou let od jejího zahájení. To potvrdily i odborné analýzy specializovaných serverů, které stavebníkům poskytují cenné informace o materiálech a stavebních postupech.

Co zvládnete sami, a co ne?

Postavit základovou desku a vyzdít obvodové a vnitřní zdivo, nepředstavuje pro většinu lidí problém. Odborných činností se ovšem obávají. Plynaři Zlín dodávají, že právem, neboť instalace rozvodů vyžadují hluboké znalosti dané problematiky. Případy, kdy musí opravit zpackanou práci, kterou odvedl člověk s nulovými zkušenostmi, nejsou výjimečné.

Instalace bojleru v domě

Co z toho plyne pro vás? Stavbou svépomocí ušetříte třeba milion korun, ale neměli byste se pouštět do odborných prací. Na ty si raději pozvěte řemeslníky, kteří je vykonají tak, aby byl výsledek funkční, bezpečný a v souladu s platnou legislativou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno