Ceník instalatérských prací

Teče vám kohoutek, máte potíže s kanalizací nebo rekonstruujete koupelnu a sami si na to netroufáte? Na tyto a mnohé další záležitosti je samozřejmě možno objednat instalatéra, který má vhodné nářadí a odpovídající vzdělání. V tomto článku se dozvíte, v jaké cenové relaci se jednotlivé instalatérské práce pohybují. V ceně práce ale samozřejmě nejsou zahrnuty materiály, proto při kalkulaci ceny rekonstrukce či oprav nezapomeňte dopočítat i je.

Práce za hodinu

Co se týče hodinové sazby, částka může být mírně zavádějící. Instalatéři používají spíše cenu za metr, nebo mají určenou konkrétní cenu za odvedení jednotlivých prací. Jiná je totiž náročnost práce při zapojení pračky, a jiná při bouracích pracích a instalaci rozvodů. Pro představu ale můžete vycházet z informace, že běžně se pohybuje sazba za hodinu práce instalatéra v rozmezí od 200 do 500 korun.

Drobné opravy

Instalatéři dnes myslí na všechno a pomohou vám například i s napojením pračky, myčky či jiných podobných spotřebičů. Pokud se na to necítíte, nebo chcete mít jednoduše jistotu, že je vše provedeno profesionálně, stačí obětovat dvě stovky a instalatér vše zařídí. Další maličkosti jako opravy splachovače, sedátka a jiné, se pohybují dokonce již od stokoruny.

Menší opravy koupelny a WC

Pokud dojde k poruše vodovodní baterie, její výměna či vyčištění vás vyjde na zhruba 350 až 500 korun. Drobné opravy jako přetěsnění okrajů vany či WC se pohybují okolo 300-400 korun. V případě, že potřebujete rovnou vyměnit umyvadlo, demontáž a montáž vychází zhruba od 450 do 600 korun. U výměny WC se cena liší podle typu, u WC kombi je to cca 800-1000 Kč, zato u zavěšeného WC jde cena od 2000 korun nahoru.  U výměny splachovacího zvonu WC počítejte okolo 650 korun.

Rozsáhlejší opravy koupelny a WC

Náročnější úpravy jako výměna odpadního potrubí a sifonu vany vás přijde na částku okolo 1500 Kč. Pokud potřebujete usadit a připojit vanu, cena je průměrně 1000 korun. U montáže klasického sprchového koutu je cena 1300 – 2000 korun. U sprchového boxu je cena minimálně 5000 Kč.

Ostatní opravy v interiéru

Výměna bytového vodoměru patří mezi drobnější opravy v bytě či domě a vychází okolo 300-400 korun. Při výměně radiátorů vás jejich montáž či demontáž přijde na 1300-1500 korun. Instalace průtokového ohřívače stojí 300-500 Kč a instalace bojleru průměrně 1200 korun.

Na ceny dalších, méně častých oprav, se nebojte zeptat instalatéra. Některé instalatérské firmy dnes nabízejí při větších zakázkách také cenu dohodou, což byste při rozsáhlejší rekonstrukci mohli také ocenit.

Práce v exteriéru

Pokud se vám časem něco pokazí přímo na přípojce, budete potřebovat instalatéra pro exteriér. Zde například revize kanalizace do 10 metrů stojí 1000 korun, poté 100 korun za každý další metr. Čištění odpadu poté stojí zhruba 150 korun za metr.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno