Budeme bourat a suť si odvezeme sami. Je to opravdu dobrý nápad?

Než začnete stavět vytoužený rodinný domek nebo přestavovat byt, čeká vás spousta přípravných prací. Mezi ně patří bourání, se kterým se pojí odvoz stavební suti. Přemýšlíte o tom, že suť odvezete sami a ušetříte? Mohlo by vás to vyjít ještě dráž.

Kdy suť odvézt sami a kam?

Odvoz stavební suti svépomocí je možný, ale jen při menším množství. Pokud bouráte příčku v bytě, renovujete koupelnu nebo vyklízíte půdu a máte k dispozici vlastní dostatečně velké auto nebo přívěs, je odvoz suti vlastními silami vhodným řešením. V menším množství se může vyplatit i si auto pro odvoz odpadu a suti půjčit.

Odpad i stavební suť můžete dovézt do nejbližšího sběrného dvora. Ten od vás převezme nejen kovy, papír a další suroviny, ale i starý nábytek, umyvadla, toalety i suť. Stavební suť můžete do sběrného dvora odvézt v objemu do jednoho kubíku bez poplatku.

Kdy se vlastní odvoz suti nevyplatí?

Při likvidaci většího množství stavební suti není vlastní odvoz výhodný. Vlastní odvoz suti ze zbouraného domu by vás stál zbytečně mnoho času a nevyplatil by se ani finančně. Vhodnějším řešením je využití služeb firmy, která nabízí zapůjčení a odvezení kontejneru.

Kontejner na stavební odpad
Kontejner na stavební odpad

Samotné zapůjčení kontejneru není finančně náročná záležitost, výrazně dražší je odvoz. Ten se pohybuje v řádech tisíců a vychází z velikosti zapůjčeného kontejneru, množství suti i vzdálenosti místa, kam firma kontejner se stavební sutí poveze. Firmy nabízí i nakládku stavební suti do kontejneru.

Jak platit za odvoz suti co nejmíň?

I při pronájmu kontejneru na suť můžete ušetřit. Vyplatí se porovnat nabídky více firem, které kontejnery pronajímají, rozdíl mezi nimi může být dost výrazný. Firmy na svých stránkách často konkrétní ceny neuvádějí, neváhejte je ale kontaktovat s dotazem na cenu ve vašem případě.

Zamyslete se i nad objemem stavební suti, který bude třeba odvézt. Firmy nabízí kontejnery v různých velikostech a zapůjčení a odvoz jednoho většího bývá výhodnější než dva malé. K odvozu suti se používají hlavně vanové kontejnery, firmy pracují například s kontejnery Malikcont.

Velkoobjemový kontejner
Velkoobjemový kontejner

Především ale před bouráním a odvozem suti nezapomeňte na všechna potřebná povolení spojená s bouráním i záborem prostoru potřebného pro kontejner. Pokuty by mohly odvoz suti nepříjemně prodražit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno