Antigraffiti programy jako cesta k vítězství nad sprejerskými vandaly?

Čas od času se objeví vandal, který se vymkne všem ostatním. Například tím, že posprejuje tak významnou památku, jakou je Karlův most v Praze. Je jasné, že v případě poničení památky takovéhoto národního významu je třeba okamžitě jednat a začít pracovat na odstranění nežádoucího graffiti.

Odstranění graffiti není nikdy zcela jednoduché, a to obzvlášť v případě, kdy se klade extrémní důraz na to, aby při odstraňování nedošlo k sebemenšímu poškození povrchu. Možná jste ale netušili, že existují speciální antigraffiti programy, které ho přece jenom o kapánek usnadňují. Antigraffiti programy jsou zvláštní programy ochrany povrchu, které správě obce nabízejí specializované firmy. Jednou z takových firem je například firma Ars, která operuje v hlavním městě.

Odstranění graffiti

Ptáte se, jak takové programy fungují a v čem spočívají? Asi každého napadne, že jejich samozřejmou součástí je rychlé a efektivní odstraňování již vzniklých výtvorů. Dále sem spadá například prevence v podobě antigraffiti nátěrů, které na povrchu stavby vytvoří jakýsi filtr, skrz který barva nepronikne. Nedílnou součástí, jak píše firma Ars, by ale měl být také monitoring vytipovaných objektů, vymezení legálních ploch určených ke sprejování a samozřejmě spolupráce s policií, ale i s občany. Ti by měli být dobře informováni o tom, kam se mohou obrátit v případě, že nelegálního sprejera nebo jeho dílo odhalí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno