Montované domy do 600 tisíc korun

Pokud byste pátrali mezi moderními a zároveň finančně nenáročnými možnostmi stavby, pak by vám bezpochyby nemohly uniknout montované domy. Technologie montovaných domů nabízí vysokou rychlost procesu stavby i finanční nenáročnost, a to jak při stavbě, tak i při následném provozu nemovitosti. Menší montovanou stavbu sloužící k rekreaci či jako „výminek“ si můžete pořídit třeba i za méně než 600 tisíc korun. Mimo finance vám ale nabídne i celou řadu dalších výhod, o kterých se může ostatním typům staveb jen zdát.

V Česku montovaným stavbám při stavbě rodinného bydlení teprve začínáme přicházet na chuť, ale například ve Spojených státech, Kanadě či ve Skandinávii tvoří montované domy naopak většinu novostaveb. Důvod je prostý: montované stavby nabízejí oproti klasickým celou řadu výhod, a to nejen okamžitých, ale i s výhledem do budoucna.

Hlavní výhody montovaných domů

Mezi významná pozitiva montovaných domů patří nízká pořizovací cena, kdy menší montované rodinné domy 1+kk bez základové desky můžete pořídit dokonce už i za méně než 600 tisíc korun. Pokud je stavba provedena správně, nemusíte se přitom obávat, že by nízkou cenu provázela špatná kvalita. Naopak, montované domy jsou odolné, mají dlouho životnost a jsou energeticky nenáročné. Za vytápění přitom rozhodně ušetříte nemalé částky. V porovnání s tradičními stavbami montovaný dům nabízí úsporu dokonce 30 až 50 procent. A pokud jde o vzhled, na pohled v dnešní době montovaný dům od klasické stavby rozhodně nepoznáte. Montované stavby přitom můžete využít jak pro účely bydlení, tak i pro účely rekreace, kdy si můžete nechat postavit třeba montovanou chatu.

Jak se staví montovaný dům

Montovaný dům je dům složený z prefabrikovaných panelů, které jsou vyrobeny vždy přímo pro danou zakázku, na míru projektu daného domu. Na místo stavby jsou pak tyto panely přivezeny často již i se zabudovanými okny či dveřmi, proto montovaný dům postavíte doslova během dne, respektive i mnohem rychleji.  Stupeň dohotovení se ale může výrazně lišit, zejména s ohledem na druh panelu, respektive materiálu, ze kterého je vyroben. Jednotlivé díly totiž mohou být buď vyrobeny z ekologičtějších a pružnějších materiálů založených na bázi dřeva, nebo naopak materiálů založených na bázi betonu. U dřevěných montovaných domů pak například může odborná firma nabízet verzi od opláštění rámů pouze z vnější strany přes panely s osazenými okny a dveřmi až po prvky s finální úpravou z vnější i vnitřní strany a se zabudovanými rozvody.

Montované domy na klíč vám odborná firma postaví v řádech několika týdnů, maximálně měsíců. Komfort bydlení je přitom s klasickou stavbou zcela srovnatelný, ba v některých ohledech dokonce vyšší, neboť díky menším rozměrům zdí nabízejí například montované domy při stejné zastavěné ploše větší užitnou plochu.

 

foto: Lucie Drahošová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno