Válí se vám po bytě chomáče kabelů od televize, internetu, lampiček, reprobeden, počítače nebo dalších spotřebičů? Nevyhovují vám chuchvalce drátů esteticky ani prakticky? Pak vsaďte na některý z chytrých triků, které vám usnadní život a zútulní interiér domova nebo i kanceláře.

Podlahové lišty

Skvělou možností, jak kabely ukrýt, je schovat je u země na okrajích místnosti, a to konkrétně do podlahových lišt, které podle konkrétních rozměrů dovedou pojmout i větší množství kabelů najednou. Výhodou je přitom kromě absolutního vizuálního maskování i vysoká praktičnost řešení pokud jde o otázky úklidu a také odolnosti. Kabelům schovaným v lištách nehrozí poškození domácími mazlíky ani mechanickými vlivy, navíc vytírání či vysávání bude nově daleko jednodušší než s neustálým zvedáním a přemisťováním klubek kabelů.

Lišty existuj plastové nebo kovové, s možností přilepení na stěny nebo připevnění pomocí hmoždinek. Obě varianty přitom zvládne nainstalovat i méně zručný kutil během chvilky.

Pouzdro na kabely

V množství variant dnes seženete také praktické a přenosné pouzdro na kabely, které úspěšně skryje přebývající metry kabelů i rozmnožky, které navíc úspěšně ochráníte před prachem či nenechavými domácími mazlíky či dalšími negativními vlivy. Skvělou vychytávkou jsou pak pouzdra samolepicí, která můžete přichytit k nábytku, na zeď, nebo třeba na hranu pracovní desky stolu. Při kreativní volbě designu bude nejen praktickým pomocníkem, ale i zajímavým doplňkem interiéru.

Funkční pouzdro si můžete zároveň sami vyrobit třeba z papírové krabice, kterou uložíte pod televizní stolek nebo přímo do něj, jako by sloužila k uložení drobných předmětů. Ve skutečnosti v ní ale najdete změť kabelů, kterou jen skrýváte před zraky návštěv.

Navinovací organizátory

Pro tenké a dlouhé kabely, které ovšem nemůžete skrýt za nábytek nebo dál do místnosti, je pak skvělým řešením navinovací organizátor připomínající špulku nití. S jeho pomocí snadno zorganizujete přebývající tenké kabely z počítače, reprobeden, nabíječek či jiných drobných spotřebičů kdekoliv na stole nebo třeba polici či kuchyňské lince.

Svorky

Extrémně rychlým a minimalistickým řešením jsou svorky, které mohou mít podobu jednoduchých kroužků, ale třeba i předpřipravených hravých prstýnků s lístky, díky kterým budou vaše kabely vypadat jako exempláře z botanické zahrady, kreativní a vtipné.  Použití je snadné. Přebytečný kabel namotáte do kruhu a sepnete svorkou tak, aby se dále nerozpínal.

Kabely na zdi

Pokud část kabelu musíte táhnout od země po zdi, připevněte jej pomocí svorek a ozdobte jej na zdi doplňkovými detaily nebo vytvarujte do kreativní linie. Fantazii se meze nekladou, a tak můžete tvořit obrazce, smyčky, nebo třeba pomocí barev vytvořit iluzi větvičky (kabelu) se sedícími ptáky, listy, nebo čím vás jen napadne.

Další články z rubriky

Diskuze, vaše zkušenosti

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.