Jak schovat kabely od televize

Válí se vám po bytě chomáče kabelů od televize, internetu, lampiček, reprobeden, počítače nebo dalších spotřebičů? Nevyhovují vám chuchvalce drátů esteticky ani prakticky? Pak vsaďte na některý z chytrých triků, které vám usnadní život a zútulní interiér domova nebo i kanceláře.

Podlahové lišty

Skvělou možností, jak kabely ukrýt, je schovat je u země na okrajích místnosti, a to konkrétně do podlahových lišt, které podle konkrétních rozměrů dovedou pojmout i větší množství kabelů najednou. Výhodou je přitom kromě absolutního vizuálního maskování i vysoká praktičnost řešení pokud jde o otázky úklidu a také odolnosti. Kabelům schovaným v lištách nehrozí poškození domácími mazlíky ani mechanickými vlivy, navíc vytírání či vysávání bude nově daleko jednodušší než s neustálým zvedáním a přemisťováním klubek kabelů.

Lišty existuj plastové nebo kovové, s možností přilepení na stěny nebo připevnění pomocí hmoždinek. Obě varianty přitom zvládne nainstalovat i méně zručný kutil během chvilky.

Pouzdro na kabely

V množství variant dnes seženete také praktické a přenosné pouzdro na kabely, které úspěšně skryje přebývající metry kabelů i rozmnožky, které navíc úspěšně ochráníte před prachem či nenechavými domácími mazlíky či dalšími negativními vlivy. Skvělou vychytávkou jsou pak pouzdra samolepicí, která můžete přichytit k nábytku, na zeď, nebo třeba na hranu pracovní desky stolu. Při kreativní volbě designu bude nejen praktickým pomocníkem, ale i zajímavým doplňkem interiéru.

Funkční pouzdro si můžete zároveň sami vyrobit třeba z papírové krabice, kterou uložíte pod televizní stolek nebo přímo do něj, jako by sloužila k uložení drobných předmětů. Ve skutečnosti v ní ale najdete změť kabelů, kterou jen skrýváte před zraky návštěv.

Navinovací organizátory

Pro tenké a dlouhé kabely, které ovšem nemůžete skrýt za nábytek nebo dál do místnosti, je pak skvělým řešením navinovací organizátor připomínající špulku nití. S jeho pomocí snadno zorganizujete přebývající tenké kabely z počítače, reprobeden, nabíječek či jiných drobných spotřebičů kdekoliv na stole nebo třeba polici či kuchyňské lince.

Svorky

Extrémně rychlým a minimalistickým řešením jsou svorky, které mohou mít podobu jednoduchých kroužků, ale třeba i předpřipravených hravých prstýnků s lístky, díky kterým budou vaše kabely vypadat jako exempláře z botanické zahrady, kreativní a vtipné.  Použití je snadné. Přebytečný kabel namotáte do kruhu a sepnete svorkou tak, aby se dále nerozpínal.

Kabely na zdi

Pokud část kabelu musíte táhnout od země po zdi, připevněte jej pomocí svorek a ozdobte jej na zdi doplňkovými detaily nebo vytvarujte do kreativní linie. Fantazii se meze nekladou, a tak můžete tvořit obrazce, smyčky, nebo třeba pomocí barev vytvořit iluzi větvičky (kabelu) se sedícími ptáky, listy, nebo čím vás jen napadne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno