Zastřešení terasy: Inspirace

Rádi byste si užívali příjemného posezení na terase, ale často vás ruší ostré slunce nebo déšť? Pak není nic jednoduššího než terasu zastřešit.  Materiálů i způsobů řešení je celá škála, stačí si jen vybrat.

Clonící plachty

Velmi moderním a realizačně jednoduchým řešením zastřešení jsou clonící plachty vyrobené z vysoce odolného nepropustného materiálu. Plachtu jednoduše vypnete na čtyři tyče, případně například na jedné straně uchytíte na okap, balkon či fasádu, a na protější straně uchytíte na tyče. Plachty jsou k dispozici v celé škále barev, tvarů i velikostí, často se navíc vyrábí přímo na zakázku, na míru vašim požadavkům. Konstrukce je lehká a snadno odstranitelná, přitom ochrana před sluncem i deštěm je spolehlivá.

Zasklené kovové terasy

Abyste si pobyt na terase mohli užívat dokonale nerušeně, můžete ji zasklít – a to nejen v oblasti střechy, ale také po stranách, a vytvořit tak oázu klidu funkční i během deště, větru, krupobití či v zimním období. Rám konstrukce tvoří stojiny a střešní profily vyrobené z masivních hliníkových profilů či nerezové oceli. Za příznivého počasí pochopitelně můžete terasu kdykoliv otevřít. Ať už ale otevřená nebo zavřená, kontakt s přírodou díky průzračnému sklu nikdy neztratíte. Pro dokonalou viditelnost jsou přitom ideální skla bezrámová, ani rám vás ale o mnoho neochudí.

Zasklenou terasou si bez náročných stavebních úprav zvětšíte obytnou plochu a získáte příjemné místo pro zábavu, odpočinek nebo práci. Pro lepší soukromí můžete sklo doplnit o střešní i stěnové markýzy, které zamezí možnosti pohledu dovnitř terasy a navíc při volbě zajímavé barvy či vzoru můžete být nekonečně kreativní.

Moderní alternativou jsou kompletně posuvné (tzv. „mobilní“) terasy zahrnující posuvné střešní i boční prosklené hliníkové dílce, které umožňují celkové zasouvání a vysouvání oken terasy a tedy prostup vzduchu i slunce plně dovnitř. „Sklem“ je v tomto případě ale často myšlen polykarbonát, případně bezpečnostní sklo.

Dřevěné zastřešení terasy

Další oblíbenou variantou zastřešení je vytvoření dřevěné pergoly, jejíž střešní plocha bude pokryta krytinou s UV ochranou. Krytinou může být opět sklo, častěji je to ale sklolaminát nebo polykarbonát (komůrkové či trapézové desky), případně průhledná krytina v rolích. Krytinu byste si přitom měli vybrat ideálně ještě před stavbou pergoly, abyste případně konstrukci pergoly mohli krytině přizpůsobit. Moderní alternativou krytiny jsou samonosné polykarbonátové oblouky, které jsou designově poutavé, tvarově praktické a také vysoce odolné.

Pokud jde o dřevěnou konstrukci, dřevo umožňuje navíc třeba i optické vytvoření postranních stěn pomocí dřevěné mřížky, což opět designově zajímavě ozvláštní vaši terasu. Dřevo jako materiál se skvěle hodí do exteriéru, je tradiční i ekologické. Má proto své zaryté příznivce. Nevýhodou ovšem je, že vyžaduje péči v podobě nátěru.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno