Zahradní sprcha se zásobníkem vody

Za horkých letních dní většinou všichni míříme k vodě – ať už na koupaliště, k bazénu, nebo jen k zahradní sprše. Ta může být příjemným a cenově dostupným letním osvěžením, stejně jako i plnohodnotným koupelnovým prvkem s teplou vodou, kterou dokonce získáte zdarma a ekologicky. Pořizovací ceny zahradních sprch jsou v řádech stovek, maximálně tisíců korun, a v sezoně od dubna do září skvěle nahradí klasickou sprchu z vaší koupelny.

Typy zahradních sprch

Zahradní sprcha je skvělou alternativou pro každého, kdo touží po osvěžení či možnosti hygieny za nízkou cenu a s nízkými nároky na montáž i obsluhu. Studenou sprchu lze naprosto snadno vytvořit namontováním sprchové hlavice k zahradní hadici a připevněním na tyč zaraženou do trávníku. Počítejte ovšem s tím, že sprcha bude pořádně ledová, takže vás nejspíš uspokojí opravdu jen v největším vedru. Pokud má být voda v zahradní sprše alespoň trochu teplá, musí být sprcha vybavena zásobníkem, ve kterém se bude moci voda ohřívat. Samozřejmě je možné jej vyrobit svépomocí, cenově dostupné jsou ale například závěsné vakyPVC, které jsou uzpůsobeny pro snadný solární ohřev a mají kapacitu až 40 litrů. Exkluzivnější kousky pak nabízí plnohodnotný komfort domácí sprchy včetně poutavého designu, které vodu nejen ohřívají, ale samy ji i doplní do zásobníku.

Sprcha s vakem k ohřevu vody

Dnes již velice levným a jednoduchým řešením ohřevu vodyexteriéru jsou černé nepropustné vaky z odolného materiálu, které napustíte vodou a pak jen čekáte, až se ohřeje. Při zavěšení přitahuje černý podklad vaku sluneční paprsky a ty pak efektivně ohřívají vodu uvnitř vaku. Navíc jsou vaky vybaveny praktickou hadičkou a sprchovou hlavicí, takže se můžete přímo sprchovat a nepotřebujete žádné další komponenty. Stačí je pověsit třeba na strom nebo altánek a počkat zhruba 2 hodiny, než se voda ohřeje. Cena vaků se pohybuje okolo 400 korun za dvacetilitrový vak včetně doplňků, takže tato varianta je bez nadsázky dostupná pro každého. Výhodou navíc je, že prázdný vak je velmi skladný. Naopak nevýhodou může být fakt, že vak musíte pokaždé manuálně naplnit vodou. Pokud ale například na chalupě či při stanování na louce zdroj vody nemáte, může tento fakt být naopak výhodou – není totiž problém vak naplnit doma a přivézt jej na místo potřeby již plný, připravený k ohřevu.

Solární sprcha se zásobníkem

Nejkomfortnějším řešením zahradního sprchování je solární sprcha se zásobníkem, která je napojená na vodovodní řád. Díky tomuto systému tudíž zásobník vody nemusíte doplňovat – vše zajistí tlak ve vodovodním řádu. Ohřev pak funguje opět pomocí slunečního světla, které dovede ohřát vodu až na 60°C. Zásobník na vodu přitom může být umístěný buď v podstavci pod nohama, nebo častěji je zásobníkem samotné tělo sprchy, tedy vertikální „tyč“, díky čemuž je tento typ sprch již také vysoce elegantní. Tyto solární sprchy nabízí vysoký komfort jak pro potřeby sprchování před vstupem do bazénu, tak i pro klasické provádění hygieny, které je však v tomto případě ekologické. Cenově jsou tyto sprchy v kompletní sadě dostupné zhruba od 1800 do 5000 korun – v závislosti na velikosti zásobníku, provedení i kvalitě materiálů.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno