Zádveří domu a jeho význam

Plánujete stavbu či rekonstrukci domu, a řešíte problém, jak funkčně a efektivně zařídit vstup do domu? Přáli byste si, aby byl prostorný, šetrný pokud jde o úniky tepla, a především pohodlný i při příchodu početnější návštěvy? Pak rozhodně zvažte pořízení zádveří. Výhod má nespočet, a proto ho využije rozhodně každý.

Co je zádveří?

Pro zádveří bývá někdy používáno také označení veranda, případně předsíň. Tato označení ale mohou být matoucí. Přesně je totiž zádveří architektonický prvek, který umožňuje pohodlný vstup do vchodové části budovy a není její součástí, nýbrž je k ní z venku připojen. Je tedy jakýmsi přechodem mezi exteriérem a vstupem do hlavní budovy.

Pořiďte si zádveří pro vaše pohodlí i úsporu

Důvodů, proč si pořizovat dům se zádveřím, je až překvapivě mnoho. Velmi významným kladem je zejména váš osobní komfort. Zádveří oceníte při nepříznivém počasí, kdy například i zmoklí nebo zasněžení můžete vstoupit do uzavřeného zádveří a zde se v klidu odstrojit nebo vyložit nákup. Hospodyňky pak potěší i vyšší čistota, kterou zádveří může zajistit. Díky zádveří totiž nebudete vstupovat ve znečištěných botách až do domu. Přitom ale nejsou vaše návštěvy nuceny se zouvat venku ve větru, dešti nebo sněhu. Dalším kladem jsou pak úspory tepla, které díky zádveří neproudí přímou čarou ven, když někdo vchází či vychází.

Zádveří jako útočiště pro zvířata i rostliny

Pokud patříte mezi chovatele čtyřnohých mazlíků, pak si zádveří přímo zamilujete. Zejména v chladném počasí je zádveří skvělým útočištěm pro chlupaté miláčky, kteří by venku jinak mrzli. Stejně tak se ale může proměnit i v zimní zahradu, která i v chladných měsících nabízí příznivé podmínky pro růst rostlin.

Zádveří pro vaše bezpečí

Stejně tak ale může být zádveří dobrou ochranou proti zlodějům, neboť tvoří druhé dveře do domu. Samozřejmě za předpokladu, že dveře do zádveří i dále do domu jsou v obou případech uzamykatelné.

Zádveří namísto uložiště

V neposlední řadě pak nabízí zádveří skvělé řešení pro rodiny s malými dětmi, které často řeší potíž s uskladněním kočárku. V zádveří je pro něj ideální místo – v úkrytu před nepřízní počasí, ale mimo čistý domov. A jak děti porostou, může se zádveří stát místem k parkování pro často používaná odrážedla, tříkolky, koloběžky či kola.

Jak postavit zádveří

Zádveří si můžete postavit z naprosto libovolného materiálu a v libovolných rozměrech dle vlastních představ, stejně jako si i můžete objednat již prefabrikované zádveří z dílů, a sestavit si ho jako stavebnici. Pro takové zádveří potřebujete pouze betonový základ. Pak už stačí jen si vybrat plastové či hliníkové provedení, druh střešní krytiny, barvu konstrukce, druh skla a konkrétní model zádveří. Pokud jde o finanční náklady na pořízení zádveří, za prefabrikovaný model počítejte s cenou od padesáti tisíc korun. Montáž je obvykle zahrnuta v této částce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno