Zebra, milostný dopis a nugát: oživte ložnici originálním povlečením nebo potahem

K létu neodmyslitelně patří letní lásky. A kdo letos žádnou nepotkal, může se alespoň zamilovat do své postele. S novým povlečením nebo potahem matrace to půjde jedna báseň.

Co je v posteli nejdůležitější? Matrace, polštář, peřina a samozřejmě povlečení. Chrání před znečištěním a navíc je s ním každý spáč v bezprostředním kontaktu, takže musí být z příjemného materiálu.

Kromě toho je tu nezanedbatelná estetická funkce – vhodné povlečení skvěle doladí styl vaší ložnice.

Jak vybrat dokonalé povlečení?

Nejdůležitějšími body při výběru jsou design a rozměry. Zatímco v případě rozměru si vybírat příliš nemůžete, u designu máte takřka neomezené možnosti.

Pokud vás příliš neužije na barevné experimenty, zvolte klasické barvy, mezi které patří smetanová, šedá nebo nugátová. Takové povlečení se hodí do každé ložnice.

Co se týče materiálu, volte především bavlnu, která je prodyšná a hypoalergenní. Ovšem není bavlna jako bavlna. Nejkvalitnější je povlečení z dlouhovláknité, česané bavlny a pro opravdové fajnšmekrypovlečení z kombinace bavlny a saténu. Takové povlečení je lehké, příjemné na dotek a v létě příjemně chladí.

Matrace

Ochraňte a zkrášlete i svou matraci

Zatímco výběru povlečení většinou věnujeme velkou pozornost, často nás ani nenapadne, že by si podobný zájem zasloužila i naše matrace. V obchodech přitom existují mnohem zajímavější a funkčnější potahy, než jsou klasické bílé.

Potah matrace s klimatizační prošívanou vrstvou se může snadno stát skvěle vypadající ochranou vaší postele. Stačí, když si vyberete, jak má vypadat potahová látka. Co takhle milostný dopis nebo zebří pruhy?

Sladký spánek
Sladký spánek

Ať si vyberete jakýkoli motiv, máte jistotu, že díky vysoké prodyšnosti bude vaše matrace chráněna před roztoči a další nepříjemnou havětí. Potah také můžete kdykoli sejmout a vyprat na 60 °C. Ideální nejen pro alergiky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno