Předsíně – inspirace

Chystáte se na rekonstrukci nebo zařizování nové předsíně? Pak by se vám jistě hodilo pár zajímavých tipů, jak vykouzlit předsíň funkční a praktickou, ale také originální a estetickou. Předsíň funguje jako spojnice mezi venkovním prostředím a vaším domovem, v neposlední řadě je ale to ale také to první, co uvidí vaše návštěvy, a podle čeho si tudíž i vytvoří první dojem.

Praktická stránka předsíně

Předsíň je funkčním mezičlánkem mezi exteriérem a obývacím prostorem, tudíž z praktického hlediska je určena především pro převlékání a odkládání všeho, co potřebujeme venku, ale vevnitř už ne. V předsíni by proto neměly chybět věšáky na kabáty a odkládací prostor na boty. Velmi praktické je také pořízení menších věšáků nebo odkládací poličky na klíče, případně i jiné drobnosti, jako jsou brýle, pošta, nebo třeba vodítko pro psa. Pro odkládání čepic mohou posloužit věšáky nebo praktičtější horní police, pomocí kterých zaplníte nevyužitý prostor ve výšce a uvolníte místo na věšácích. Dámy také ocení prostor k odložení kabelky, případně není od věci ani pořízení stojanu na deštníky, který zabírá jen minimum místa a může být zajímavým oživením prostoru. Maximálně nápomocným prvkem je pak rozměrnější zrcadlo, ve kterém můžete zkontrolovat svou vizáž těsně před odchodem z domu. Starší generace stejně jako nejmenší členové domácnosti ocení i prostor k sezení, který ulehčí obouvání bot. Milovníci techniky pak pochválí například bezdrátovou meteostanici, která na dálku napoví o aktuálním počasí a teplotě venku.

Předsíň a estetika

Předsíň by měla být průchozím prostorem, proto volte vždy raději méně kusů nábytku. Prostor předsíně bývá zpravidla malý, proto se jej snažte alespoň opticky zvětšit využitím světlých barev a rozhodně nezapomeňte na umístění velkého zrcadla, které oceníte z praktického i estetického hlediska. V menších předsíních volte raději nábytek stejné řady, tedy esteticky jednotný.

Zajímavější řešení

Přestože funkční prvky předsíně jsou prakticky dané způsobem, jakým ji běžně všichni využíváme, neznamená to, že bychom ji nemohli nijak oživit. Například prostor k sezení, který bývá klasicky řešen malou lavicí nebo štokrletem, můžete netradičně vyřešit umístěním křesla, a to klidně i hravého a designově výrazného. Při pořizování věšáků na kabáty zapomeňte na nudné předsíňové stěny a raději si pohrajte se zajímavými solitérními háčky, které jsou flexibilnější, umožňují vám kreativní vyžití a navíc působí vzdušněji. Nebojte se přitom ani nižších poloh – ať už máte děti, nebo ne. Níže pověšené háčky mohou posloužit minimálně k zavěšení čepic nebo šátků. Zajímavým a praktickým doplňkem i dekorací pak mohou být například hodiny, na kterých si při příchodu či odchodu zkontrolujete čas a zároveň jimi zajímavě vyzdobíte zeď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno