Posuvné dveře do pouzdra vyřeší problém s nedostatkem místa

Bydlíte v malém bytě a řešíte problém, že vnitřní dveře oddělující jednotlivé místnosti, zabírají příliš mnoho místa? Pak je nahraďte za posuvné dveře do pouzdra.

Úspora místa je hlavní předností posuvných dveří do pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra jsou ideálním řešením právě pro malé byty. Při otevírání se totiž nevytáčejí do místnosti jako klasické křídlové dveře, ale zasunují se do zdi, respektive pouzdra, které je v ní nainstalováno.

Mají tichý chod a jsou bezbariérové

Kromě této zásadní výhody je ale u posuvných dveří možné vyzdvihnout i další přednosti. Ti z vás, kteří mají rádi styl a design, určitě ocení pěkný a moderní vzhled. Pokud hledáte spíše praktičtější výhody, pak vězte, že posuvné dveře do pouzdra jsou velmi tiché. Při otevírání nezpůsobují žádný hluk. V porovnání s klasickými křídlovými dveřmi nemají ani horší vlastnosti z hlediska průvanu či zamykání.

Místo klasiky zkuste šoupací dveře
Místo klasiky zkuste šoupací dveře

Velkou předností je také to, že jsou bezbariérové. Využijete je tak v okamžiku, kdy v domácnosti bydlí osoby, které mají zhoršenou pohyblivost.

Posuvné dveře do pouzdra lze použít nejen k oddělení jednotlivých místností, ale dají se namontovat také například do šatny.

Při instalaci pouzdra počítejte s větším stavebním zásahem. Ideální je, pokud si je vyberete už v okamžiku, kdy dochází k výstavbě bytu, případně probíhá jeho celková rekonstrukce. Pokud nechcete dělat razantnější stavební úpravy, pak lze jako alternativu zvolit posuvné dveře na stěnu, jejich montáž je daleko jednodušší a také rychlejší. V tomto případě se dveře při otevírání zasunují po kolejnici přímo ke stěně. I toto řešení je vhodné z hlediska úspory místa. Je ale třeba myslet na to, že v blízkosti dveří musí být volné místo u stěny, jinak nebude možné k ní nainstalovat kolejnici, po níž se dveře pohybují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno