Obývací pokoj: jak zajistit dokonalý vzhled a účelnost?

Trávíme v něm většinu volného času a potřebujeme, aby nabídl maximální komfort a současně prostor pro více lidí najednou. Musí také dobře vypadat, aby navodil tu správnou uklidňující atmosféru. Zařídit obývací pokoj, to rozhodně není otázka několika minut. Chce to postupovat promyšleně. Jak a proč?

Srdce v podobě sedací soupravy

Nejdůležitějším a nejvyužívanějším kusem nábytku je sedací souprava. Nikdy nesmíte výběr uspěchat. Je důležité dobře vybrat typ. Například rohové sedací soupravy nabízí velkorysý prostor a současně šetří místo, klasické soupravy zase vypadají elegantně a je možné koupit i designové kousky, ovšem v jejich případě se o pohodlí mnohdy nedá mluvit. Pozor na materiál, oblíbená jsou kůže a umělá kůže. Vypadají luxusně, ovšem vyžadují pravidelnou údržbu a jejich nevýhodou je, že jsou poměrně chladné. Když vsadíte na textilní potah, dejte pozor na jeho kvalitu. Čím hustší a pevnější je, tím lépe pro vás. A co barva? Protože sedací soupravu budete měnit jen jednou za několik let, volte neutrální barvy, ideální jsou šedá, černá, béžová atd. Pokud chcete výraznou barvu, dodáte ji sedačce pomocí polštářků, případně i dek.

Nový obývací pokoj

Stěna jako doplněk

Už dávno jsou pryč doby, kdy obývacím pokojům vévodily velké obývací stěny. Moderní je minimalismus, takže volte spíše jen několik skříněk, které doplníte vhodným stolkem pod televizi. Co se týče barvy, měla by být výrazná a kontrastovat s barvou sedačky, ladit by měla i k barvě výmalby. Podívejte se, jak vypadají ideální obývací stěny a vyberte si. V obývacím pokoji nesmí chybět ani konferenční stolky, v módě je mít třeba i dva nebo tři menší.

Barvy a vůně

Důležité je, abyste se v pokoji vždy cítili maximálně uvolněně. K tomu pomohou barvy, volte pastelové tóny. Neměla by se zde vyskytovat červená, která působí agresivně, naopak vhodnou volbou je zelinkavá. Co se týče vůní, volte vanilku nebo svěží květinové vůně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno