Napařovací žehlička – vítěz testu

Žehlička je nezbytnou součástí každé domácnosti, a pokud vyberete kvalitní kousek, dovede vám opravdu zjednodušit život. Jak ale poznáte „tu pravou“? Při koupi nové napařovací žehličky je dobré se zaměřit na některé vlastnosti, které jsou důležité pro snadný průběh žehlení. Těmi jsou například napařovací funkce, parní výkon, žehlící plocha, odvápňování nebo například celková doba nahřívání. Vhodné je ale i porozhlédnout se mezi uživatelskými recenzemi a testy, které mnohdy odhalí nedostatky, které by vás samotné ani nenapadly.

Proč si vybrat žehličku s funkcí napařování?

Při výběru dobré žehličky se prostě bez napařování neobejdete. Oproti obyčejným žehličkám mají napařovací modely zabudovaný systém zvlhčování, díky němuž lze lehce a bez obtíží vyžehlit i přesušené, nepoddajné prádlo. Odpadá tak nutnost kropení prádla i nekonečného přejíždění sem a tam. Stručně řečeno, s napařováním je žehlení rychlejší a snadnější.

Rozdíly mezi napařovacími žehličkami

Napařovací žehličku můžete koupit za pár set korun, ale také v řádu několika tisíců. Proč je v cenách tedy takový rozdíl? Jedná se nejčastěji o přidané funkce nebo materiály, které dělají žehličku dražší. Neznamená to však, že čím dražší žehlička, tím jednodušší a komfortnější bude žehlení. Mnohé z funkcí totiž třeba ani nevyužijete. Nemluvě o tom, že mnohdy si navíc připlácíte i za značku.

Podle čeho vybírat žehličku

Při výběru žehličky pátrejte po materiálech i parametrech. U žehlící plochy je dobré se zaměřit na kvalitu zvolených materiálů, které jsou důležité k tomu, aby žehlička po prádle dobře klouzala. Skvělé jsou modely s keramickou žehlící plochou, popřípadě dražší model se safírovou plochou.

Zároveň volte model s ideálně co nejkratší dobou nahřívání a pokud bydlíte v oblastech s tvrdou vodou, není od věci pořídit model s funkcí odvápňování vody.

Vítěz testů a uživatelských recenzí

Pokud chcete vsadit na jistotu, ideální je porozhlédnout se mezi uživatelskými testy a vybrat model, který již odzkoušeli zákazníci před vámi. Pokud jde o žehličky, mezi nejlepší napařovací žehličky se řadí zejména modely značek Philips či TEFAL.

Například konkrétně model PHILIPS GC 4410/02 vyniká velkou žehlicí plochou SteamGlide a delší šňůrou, která umožňuje jednodušší žehlení. Předností této žehličky je také skvělá cena okolo 1100 korun za osvědčenou značku.

Další na seznamu, mimo jiné vítězka testu časopisu D-test, je model TEFAL GV7096, což je žehlička s napařovací stanicí. Předností je příkon žehličky 2182 W, díky kterému je žehlička připravena k použití během dvou minut. Mimo to vyniká vysokou kluzností a je vybavena samo-odvápňovacím systémem. Cenově se ovšem pohybuje okolo 3500 korun.

V neposlední řadě je pak vyhledávaným modelem žehlička TEFAL FV 9650, což je žehlička klasického vzhledu s gelovým držadlem, které je velice pohodlné zejména při delším používání žehličky. Výhodou této žehličky je také rychlé nahřívání, výborná kluznost a skvělé dávkování páry se silným rázem. Počítejte ovšem s vyšší hmotností okolo dvou kilogramů. Cena je okolo 1900 korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno