Kombinovaný sporák – vítěz testu

Rozhodli jste se pro nákup kombinovaného sporáku, ale chcete si být jisti, že jste zvolili správně? Nebo se teprve rozhodujete, zda si jej pořídit? Připravili jsme pro vás přehled kritérií, podle kterých byste tento spotřebič měli vybírat, a s ohledem na ně vám představíme i nejlépe hodnocené výrobky. Rozhodně je v prvé řadě důležité si ujasnit, za jakým účelem sporák pořizujte a co od něj očekáváte. Nejedná se o něco, co kupujeme každý týden, tudíž to chce rozvahu a nejvyšší informovanost.

Co to vlastně je kombinovaný sporák?

Jak napovídá název, jedná se o spotřebič, který je kombinací sporáku a trouby v jednom. Může se jednat jak o sporák plynový, tak i elektrický, a vyrábí se také kombinace se sklokeramickou deskou. V Česku tedy v drtivé většině domácností najdete právě kombinované sporáky.

Co je pro zákazníky nejdůležitější při koupi sporáku?

anket prováděných výrobci kuchyňských spotřebičů vyplývá, že téměř polovina zákazníků považuje za nejdůležitější parametr možnost využívání extra velkých plechů, dále energetickou třídu, nebo také prodlouženou záruku či objem trouby. Většina spotřebitelů má navíc již předem jasno o tom, jakého typu by měl být sporák.  Podle toho, co je vaší prioritou, můžete sami určit důležitost jednotlivých aspektů.

Jak vybírat?

Obecně je postup takový, že první věcí, kterou si rozmyslíte, bude typ desky. Než si začnete vybírat, pozorně si také změřte rozměry prostoru, do kterého budete chtít sporák umístit. Pokud máte v tomto jasno, zohledněte energetickou náročnost a objem trouby. Mohl by vás také zajímat počet programů, které trouba nabízí a v neposlední řadě typ ovládání (mechanické či dotykové). Dále jsou zde různé doplňkové funkce, jako například možnost pečení různých pokrmů najednou, aniž by se smíchaly vůně a chutě, nebo stavení časovače spuštění a vypnutí trouby.

Vítězové testů, recenzí, diskuzí

Před definitivní koupí určitě zohledněte internetové hodnocení výrobků, ať už v odborných recenzích, webových testech nebo obyčejných uživatelských diskuzích, kde jsou produkty posuzovány nezaujatě, na základě reálných zkušeností, a mohou vás upozornit na případné problémy s výrobkem, které by vás třeba ani nenapadly. Na druhou stranu vás mohou i ujistit o vaší správné volbě.

V TOP výrobcích obecně vede značka Mora, která je známá tradiční výrobou kombinovaných sporáků. Mezi uživatelsky oblíbené a vychvalované modely patří například model Mora KS 712 GW, dále jsou to Mora KS 611 MW, Mora KS 100 MW nebo Mora KS 952 GW. Z dalších značek je velice dobře hodnocena také značka Gorenje, konkrétně třeba K 57364 AWG, dále Beko CSS 57000GW nebo Amica SHM 5865 W. Všechny tyto modely můžete sehnat v cenové relaci od 4 000 do 10 000 korun, přičemž nejlépe hodnocené výrobky ne vždy bývají nutně i ty nejdražší.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno