Kobercový ráj – Výprodej zásob a výběhových kolekcí za nevídané ceny

Přemýšlíte, jak zdokonalit vzhled moderního interiéru? Vsaďte na koberec, populární textilii, se kterou si snadno ozdobíte podlahy i stěny. Tato podlahová krytina oplývá mnoha pozitivy. Oslní svým designem, vzory, materiály i barvami. Přiláká také dostupnou cenou, perfektními izolačními vlastnostmi a snadnou údržbou. Tato podlahová krytina se postará o svěží a útulnou atmosféru vašeho domova. Hledáte marně levné a přitom kvalitní koberce v Hradci Králové, Brně anebo Praze? Oslovte společnost BARKOTEX zabývající se prodejem i pokládkou všech druhů podlahových krytin a máte vyhráno!

Klíčovým parametrem při výběru koberce není jen jeho vzhled, ale především kvalita. Kvalita koberce závisí na hmotnosti a množství vlákna použitého na m2, na druhu podkladu a z jakého materiálu a jakým způsobem je vyroben.

Základní vlastnosti koberců

Koberec by neměl chybět v žádné domácnosti. Disponuje nenahraditelnými vlastnostmi, které ocení zejména alergici. Jemné prachové části poletující po místnosti se zachytávají ve vláknech koberce a vytvářejí tak alergikovi lepší klimatické podmínky. Pokud budete koberec udržovat kvalitním víceúčelovým vysavačem, zajistíte si dokonalou čistotu a lepší vzduch. Za zmínku stojí také jeho skvělé tepelné a akustické izolační vlastnosti.

Koberce za výprodejové ceny

Jak zvolit správný koberec?

Koberce si lidé pořizují z mnoha důvodů. Většinou neodolají modernímu vzhledu, hřejivosti a cenným izolačním vlastnostem. Koberce jsou k dostání v různých cenových relacích, rozměrech a barvách. Před nákupem si pečlivě změřte rozměr plochy, kde následně koberec umístíte. Rozmyslete si také materiál, vzor, barvu, způsob výroby, typ nášlapné plochy a typ koberce. Například koberce s vysokým vlasem nejsou vhodné do rodin s domácími mazlíčky, ve vláknech se zachytávají chlupy. Záleží jen na vás, zda upřednostníte kusové produkty anebo koberce v metráži.  Nebojte se do koberce investovat, přeci ho nekupujete každý den. Tato podlahová krytina promění váš domov v útulné hnízdečko pohody.

Materiál koberce nepodceňujte

Projděte si nabídky úchvatných vzorů, barev i tvarů a myslete na materiál, ze kterého je koberec vyroben! Ne všechny druhy koberců se hodí do každého interiéru.

Syntetické koberce

Pokud hledáte kvalitní podlahovou krytinu pro hojně frekventovaná místa s vyšší zátěží, sáhněte po syntetických kobercích z akrylu, polyamidu, polypropylenu, polyesteru anebo polyakrylátu. Budete nadšeni jejich stálobarevností, odolností, snadnou údržbou a hlavně vyšší protipožární bezpečností.  Některé druhy umělých koberců dokážou zabránit šíření ohně.

Koberce z přírodních vláken

Luxusní koberce z přírodních vláken hravě splní nejnáročnější parametry. Postarají se o přepych domova, kanceláře, hotelu i zámku. Kdo by odolal přírodnímu hedvábí, vlně, bavlně, sisalu anebo kobercům z kokosového či bambusového vlákna? Koberce z přírodního vlákna jsou příjemné na dotek, v místnosti vytvoří příjemné mikroklima. Jako mávnutím kouzelného proutku pohlcují či naopak dodávají vlhkost. V chladnějších měsících zahřejí. Hlavní negativum představuje jejich náročnější údržba. Další výhodou těchto koberců je, že po dlouhodobém zatížení se přírodní vlákno dokáže vzpamatovat a vlas se navrátí do původního stavu.

Kombinované koberce

Kombinovaný koberec je ukazatelem zlaté střední cesty mezi přírodním a syntetickým produktem. Míra syntetiky a přírodního vlákna kombinovaného koberce se různí a odvíjí se od jeho ceny. Vzhledem k tomu, že bylo k výrobě tohoto koberce použito umělých i přírodních vláken, počítejte s výčtem pozitivních i negativních vlastností.

Rozdělení koberců podle způsobu výroby

Vybírejte mezi tkanými, vpichovanými, vázanými, všívanými a chemicky pojenými koberci.

Toužíte po opravdové kvalitě? Pořiďte si ručně či strojově tkané koberce. Jejich výroba využívá nejrůznější tkalcovské techniky, moderní zpracování i pradávné postupy.

Nejčastěji používanou podlahovou krytinou jsou všívané koberce, které přitahují svou jemností. Do připravené tkaniny se všívají vlasové nitě.

Mnoho domácností upřednostňuje vpichované koberce, které zaujmou svou přijatelnou pořizovací cenou. Bohužel nenadchnou nižší kvalitou. Vyrábějí se jednorázovou operací na jehelném stroji.

Strojově a ručně vázané koberce vynikají svou originalitou a zajímavým vzhledem.  Na osnovní nitě se navazují uzlíky různého tvaru, každá řada uzlíků se protkává dvěma útky v plátnové vazbě. Špičky uzlů se následně postřihují.

Chemicky pojené koberce vznikají lepením vláken různých materiálů na podlahovou textilii. Podobně se vyrábí dvojplyš, jen s tím rozdílem, že se vlasová osnova nezatkává, ale lepí na předem připravenou podkladovou textilii a po vytvrzení pojiva se řeže. Díky této metodě spatří světlo světa lepený koberec.

Koberce ve školce

Údržba koberců

Pro správnou údržbu koberce se vždy řiďte instrukcemi na etiketě, či doporučenými instrukcemi od výrobce či prodejce. Ve většině případů stačí při běžné údržbě koberec pouze vysávat. Důkladnější čištění provádějte pěnovým čisticím prostředkem, sprejem nebo práškem. Případné skvrny je nutno okamžitě vyčistit, jinak by se vlákna koberce porušila a znehodnotila. Pro kompletní údržbu se doporučuje koberec nechat jednou za rok odborně vyčistit specializovanou firmou.

Výprodej koberců Hradec Králové

Rádi byste si pořídili nový koberec, ale nemáte peněz nazbyt? Navštivte pobočku společnosti BARKOTEX v Hradci Králové nebo internetovou prezentaci na adrese barkotexoutlet.cz, kde naleznete moderní koberce za bezkonkurenční ceny. Výprodej koberců zahrnuje doprodej veškerých skladových zásob a výběhových kolekcí s maximální slevou. Koberce ve výprodeji vás zaujmou pestrou paletou vzorů, barev, tvarů a rozměrů. Oceníte špičkovou kvalitu a trendy vzhled. Zboží skladem za lidovou cenu. Připravte se na senzační výprodejový ráj! Moderní koberce jsou k dostání od 100 Kč za m2.

Skladový areál se nachází na adrese Zemědělská 988, Hradec Králové a otevírací doba je ve všední dny od 9 do 17 hodin. Pobočky společnosti BARKOTEX můžete navštívit i v Praze a Brně.

Díky senzačním nabídkám obléknete vaše pokoje do nejnovějších trendů za super ceny!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno