Jakou houpačku nebo skluzavku pořídit dětem na zahradu?

Zahrady u rodinných domů se v posledních několika letech orientují spíše směrem designové dokonalosti. Na návrhy zahrad si zveme zahradní architekty, vytváříme relaxační zóny a pořizujeme drahé květiny a stromy. Přitom ale mnohdy zapomínáme i na to, že zahrady plní mnohem více účelů, než jen ty designové. Třeba pro děti mohou být zahrady ideálním prostorem pro zábavu. Jen je zapotřebí k tomuto účelu zahrady správně vybavit. A nejvíce zábavy si každé dítě užije na skluzavkách a houpačkách. Jak vybrat tu správnou?

 Našli jsme za vás

Při výběru houpaček, skluzavek a vlastně i ostatního vybavení, které slouží na zahradě dětem pro zábavu, je nutné vybírat na základě několika faktorů. Pro děti musí být tyto druhy vybavení opravdu zábavné. Rozlišuje se věk dítěte i váha. A hlavně musí být konstrukce houpaček a skluzavek maximálně bezpečná. Bohužel ne všechny druhy tohoto zahradního vybavení na trhu jsou tak bezpečné a kvalitní, jak by bylo zapotřebí. Proto jsme pro vás vybrali houpačku a skluzavku, které jsou svou kvalitnou na opravdu vysoké úrovni. Jedná se o modely od prodejce ČESKÉ HŘIŠTĚ.cz, specialisty na vybavení dětských hřišť i domácích zahrad.

DĚTSKÁ HOUPAČKA Monkey´s Swing – klasika, která neomrzí

Zahradní houpačky mohou mít mnoho podob a variací. Neustále se vyvíjí nové druhy a technologie výroby. Ovšem základní konstrukce a tvar houpačky zůstává stále nejoblíbenější. A přesně takovou houpačku představuje i DĚTSKÁ HOUPAČKA Monkey´s Swing. Základní konstrukce z kvalitního masivního dřeva je spojena nerezovými pevnými šrouby. Po ukotvení se nijak nehýbe a je naprosto bezpečná.

Monkey´s Swing
Monkey´s Swing

U skluzavky je důležitý materiál

U skluzavky na zahradu je nutný především správný výběr materiálu. Je třeba, aby byl materiál odolný proti opotřebení i poškození nárazem. Musí také dlouhodobě odolávat vnějším vlivům a mít tvarovou stálost. Dříve byly skluzavky vyráběny z oceli. Moderním materiálem je v současnosti ovšem akrylát, který splňuje veškeré požadavky. Pro menší děti jsou ideální volbou skluzavky do 2,4 metru. Větší děti již rádi využijí skluzavky 2 metry a delší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno