Jak opravit balkon?

Balkony na rodinných i bytových domech jsou nejvíce zatěžované součásti. Zátěž není ani tak způsobena častým využíváním, jako spíše působením vnějších vlivů. Balkony nejsou od působení vnějších vlivů nijak chráněné. Jsou celoročně vystaveny jejich působení a jejich konstrukce se tedy opotřebuje mnohem rychleji. Neustálé střídání tepla, mrazu, vlhka, kyselých dešťů nebo krup má za následek menší a menší odolnost balkonů, které začínají také ztrácet svůj půvab. Správným řešením je tedy oprava, která znovu dodá balkonům odolnost a krásu.

Jaké jsou nejčastější poruchy?

Kotvící prvky balkonů jsou poškozeny jen ve výjimečných případech, protože jsou chráněny nejvíce. Nejčastějšími problémy na balkonech je spíše poškození povrchových částí. Zejména pak podlahy na balkonech, omítky zespod balkonů a také obložení balkonů a zábradlí. Každý z těchto problémů jde odstranit. Důležité je ale dodržovat přesný postup jednotlivých prací a využívat kvalitní materiál a nářadí.

Opravy betonu na podlaze a omítky zespod

Při opravách balkonu bychom vždy měli začít těmito kroky. Pokud se podlaha začíná drolit, odstraníme volné části a opravíme podlahu betonovou směsí s přidáním penetrace. Ze spodní části balkonu také odstraníme volnou omítku, balkon napenetrujeme a aplikujeme novou venkovní omítku. Necháme zaschnout a poté potáhneme venkovním štukem nebo fasádní omítkou. Záleží na tom, co je na fasádě domu. Podlahu balkonu je také třeba ochránit proti pronikání vlhkosti, která balkonům škodí nejvíce. Vhodnou volbou jsou hydroizolační nátěry nebo izolační pásy. Balkon je vhodné opatřit odolnou podlahovou krytinou – nejčastěji keramickou dlažbou.

Nyní přichází na řadu zábradlí

Zábradlí na balkonech je také namáhané, ať už je vyrobeno z jakéhokoli materiálu. Nejčastěji se využívá železo v kombinaci se sklem, hliník v kombinaci s plastem, kované zábradlí nebo dřevo. Dřevěné zábradlí je považováno za nejvhodnější druh zábradlí k rodinným domům. Pro svůj přirozený půvab dokáže dokonale ladit s každým vzhledem rodinného domu. Pokud uvažujete o výměně zábradlí, zkuste přemýšlet o dřevě. Jednotlivé díly mohou být vyrobeny do velmi originálních i tradičních tvarů. Ozdobná prkna na dřevěném zábradlí dodají balkonům potřebnou eleganci. Prkna se využívají k olemování vrchní části zábradlí nebo k obložení hran balkonu. Důležitý je správný výběr dřeviny a její kvality.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno