Co vše musíte vzít v potaz při nákupu nové sedačky?

Sedací souprava je středobodem každého obývacího pokoje, slouží k relaxaci a obvykle je největším kusem nábytku v celé domácnosti. Záleží na designu i provedení, jsou-li zvoleny dobře, budete si užívat každou minutu odpočinku. Když šlápnete vedle, bude sedačka jen pro zlost a ve vzduchu bude každou minutu cítit napětí. Řiďte se několika pravidly a nemůžete udělat chybu!

Rohovou, nebo klasickou?

Čím více prostoru máte k dispozici, tím více si lze pohrát s velikostí a tvarem. Do velkých prostor jsou ideální rohové sedací soupravy, které nabízí více užitného prostoru. Naopak menší pokoj si lépe rozumí s klasickým provedením. Potřebujete inspiraci? Přečtěte si článek: Jakou sedačku zvolit do malého obývacího pokoje? Menší sedačku je chytré doplnit křesly, pokud na ně není místo, volte sedací vaky.

Rohová sedací souprava

Barva a design

Největší kus nábytku na sebe vždy bude strhávat největší pozornost. Barevně musí ladit s ostatními prvky domácnosti, nebo jim být v kontrastu. Oblíbenou variantou je šedá či bílá výmalba a k tomu černá sedačka. Módní záležitostí jsou také sedací soupravy v sytých barvách, například v červené, zelené, bílé a fialové. Velice stylově vypadá, pokud je sedačka dvoubarevná. Jestliže nebudete měnit sedací soupravu každý rok, musíte myslet dopředu a při výběru designu se držet spíše při zemi. Extravagance se poměrně rychle okouká. Zaměřte se na střídmost v podobě jednoduchých linií. Pokud přece jen potřebujete mít špetku výjimečnosti, řešením bude pohovka s výraznými kovovými nožkami. Ty jsou mimochodem velice praktické – pod sedačkou se dá vysávat i vytírat.

Materiálové provedení pro vaše pohodlí.

Je-li vám vlastní luxus, vaší volbou musí být sedačka z kůže. Tento materiál je atraktivní na pohled, vyznačuje se vysokou odolností a snadno se udržuje. Krásné jsou i látkové potahy. Když se jedná o kvalitní textilii, vydrží dlouho krásná. Konkrétní modely si prohlédněte na isedacky.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno