Ceník zednických prací bez materiálu

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? A netroufáte si realizovat některé práce svépomocí? Pak vás jistě bude zajímat ceník zednických prací, které budou tvořit podstatnou část vašeho rozpočtu na stavbu či přestavbu.

Jak zjistit cenu zednických prací

Uváděná obecná cena prací (a to nejen těch zednických) je obvykle pouze orientační, neboť je zde mnoho faktorů, které mohou cenu ovlivnit. Například nepřístupný terén či speciální požadavky mohou cenu navyšovat, naopak rozsah zakázky, v případě že je větší, může cenu prací i snížit.

Orientační ceníky zednických prací vystavuje řada firem veřejně na svých webových stránkách, ideální je však zadat požadavek na cenovou nabídku pro vaši konkrétní zakázku. S ohledem na rozsah prací i další parametry vám firma může nabídnout přesnou cenu, a to nejen za hodinu, ale i za celou zakázku, což je nesmírně praktické. Pro laika je totiž poměrně obtížné odhadnout, kolik hodin budou řemeslníci například betonovat podlahu nebo bourat zeď. Ideální je přitom oslovit s požadavkem na cenovou nabídku více firem, a mít tak možnost srovnání.

Ceník zednických prací

Pokud jde o orientační ceny, například za zdění plnými cihlami zaplatíte 950 korun za hodinu, za realizaci jádrových omítek okolo 150 korun za hodinu, za fasádní omítky 120 korun za hodinu, za polystyrenové zateplení fasády 300 korun za hodinu.  Pokládka zámkové dlažby vyjde v průměru na 300 korun za hodinu. Pokud vás zajímají těžké bourací práce, pak se připravte na cenu od 800 do 1100 korun za hodinu, v závislosti na charakteru stavby.

Co se týče interiéru, betonování podlahy vyjde na 120 korun za hodinu. Pokládka podlahových krytin se pak nejčastěji počítá podle rozlohy. Pokládka interiérové dlažby vyjde na 320 korun za metr čtvereční, obklad je pak ještě dražší – lepení stojí okolo 400 korun za metr čtvereční, a to bez příplatku za listely a jiné ozdobné prvky. Levnější alternativa dlažby je plovoucí podlaha, jejíž pokládka stojí okolo 220 korun za metr čtvereční. U linolea je pak cena dokonce pouze okolo 140 korun za metr čtvereční. Pokud chcete k plovoucí podlaze i lišty, připravte si dalších asi 45 korun za běžný metr.

Proč řešit cenu zednických prací?

Cena zednických prací se může v rámci jednotlivých firem velice výrazně lišit, a to nejen s ohledem na region. Například i dvě sousedící zednické firmy mohou mít diametrálně odlišné ceny, neboť strategie podnikání a míra požadovaného zisku firem závisí pouze na nich.  Začínající firmy mohou mít ceny nižší, stejně tak i firmy zaznamenávající nižší poptávku. To nejdůležitější, co by Vás ale mělo zajímat, jsou reference a kvalita služeb firmy. Zmiňovaná nižší poptávka a nižší ceny totiž mohou být důsledkem špatné kvality služeb, což jistě není nic, o co byste jako zákazníci stáli. Někdy ale mohou mít poměrně nízké ceny naopak i firmy s obrovským počtem klientů a dobrou kvalitou služeb, neboť právě při vysokém počtu zakázek roste efektivita práce a snižují se provozní náklady, díky čemuž firmy mohou nabídnout zákazníkovi nižší cenu. O cenu ruku v ruce s kvalitou a referencemi se proto určitě zajímejte, neboť můžete ušetřit nemalé finance.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno